Briz Perde Nedir?

Briz Perde Nedir, Ne Değildir?

Açılabilen kanatlar için oldukça fonksiyonel, açılamayanlar içinse dekorasyon harikası olan çubuklu briz perdeler hem hayatınızı kolaylaştırır hem de evinize şık ve modern bir görünüm katar. Biri altta, diğeri üstte iki hareketli çubuk arasına gerdirilerek takılan briz perdeler, daha şık bir görünüm için ortadan kuşakla bağlanarak ince belli narin bir hizmetkar edasıyla süsler mutfağınızı. Yerinde sabit kalarak herhangi bir rüzgar ya da takılma ile hareket etmeyeceğinden hem tehlike oluşturmaz hem de yer kaplamaz. Mutfağa girdiğinizde içiniz açılır, orada daha çok vakit geçirmek istersiniz.

Salonu mutfağa bağlayan servis camları için de çubuklu briz perde isabetli bir tercihtir. Sofrayı kurarken, sizi ve misafirlerinizi gelin gibi süzülen şıklığı ile karşılayarak; kendinizi daha değerli hissettirir. Ayrıca salondan mutfağınız da görünmez.

Briz Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Briz Çubuklu Perdeler yalnızca camlarda değil, kapılarda da özellikle balkon kapılarında çokça tercih edilir. Bunun sebebi ise kapıyı açtığınızda tülün size engel olmaması ve kapıdan dolayı tüle zarar gelmemesidir.

Mutfak camı ve balkon kapılarının haricinde kitaplıklarınızın camında, içerisinin görünmesini istemediğiniz dolaplarınızın camlarında da kullanabilirsiniz. Aynı zamanda dolaplarınıza hem şıklık hem de mahremiyet katabilirsiniz.

Briz perdeler, ekseriyetle kanat ile açılıp kapandığından dolayı tercih edilmektedir. Örneğin balkon kapısını rahatça açıp kapatmanızı sağlar. Kapıyı ya da pencereyi açtığınızda perdeniz dış pervazlara değmeyeceği için hem kirlenmez hem de yırtılmaz.

Briz Perde Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Briz perdelerinizin şıklığına şıklık katmak istiyorsanız kesinlikle keten ya da ketene yakın tercih etmelisiniz. Eğer mekanınız çatı katı ise ya da alçak tavanlı bir yer ise boyuna çizgili modeller odanızı daha ferah gösterecektir.

Yaşam alanlarınızı canlı ve renkli hale getiren briz perdeler, özellikle biz bayanlar için mutfağa girme sebebi olabilir. Kendinizi özel hisseder, ruhunuzu okşayan brizleriniz sayesinde yaratıcılığınız tabaklarınıza yansır.

Hem gözümüze hem de ruhumuza hitap eden briz perdeler tabi ki ihtiyaçlarımıza da hitap etsin isteriz. Örneğin bir sinekliğin iğreti görüntüsünü kapatmak için kullanıldığı gibi sineklik yerine de kullanabilirsiniz. Böylece birçok amaca birden hizmet etmiş olur.

Çubuklu briz perdeler evinizin şıklığını düşündüğü kadar cebinizi de düşünür. Camınızın iç ölçüsüne göre dikildiği için daha az tül kullanılır bu sebeple de maliyeti diğer perdelere oranla daha azdır.

Briz Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Briz Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Peki, briz perde almak istiyoruz, nasıl ölçü alacağız.

Şöyle ki;

  • pencerenizin çerçevesiz kısmını (iç cam) sağdan sola,
  • yukarıdan aşağıya ölçüp size en yakın ebatları seçerek siparişinizi oluşturabilirsiniz.

 

Ürününüz geldiğinde çubukları tünelden (çubuğu geçirmek için dikilen yer, bırakılan boşluk) geçirerek aydınlıkla buluşturursunuz. İlk kez briz perde kullanıyorsanız, perdenin çubuğa sığmadığını gördüğünüzde şaşırıp bir şeylerin ters gittiğini düşünebilirsiniz. Bu gayet normaldir. Bütün perde çubuğa geçinceye kadar ısrarcı olun sonra da büzüştürerek pencerenize takın. Geriye plastik aparatları çerçevenize sabitleyip (şarjlı matkap ile olabilir) çubukları yerine yerleştirmek kalır. Kuşağı ile de ortasından hafifçe bağlayarak son şeklini verin. Daha sonra da kendinize bir orta kahve yapıp bu güzelliğin keyfini çıkarın. Perdenizi yıkamak istediğinizde yalnızca çubukları yerinden çıkarıp tülden ayırmanız yeterli olacaktır.

Bu kadar şık bir görüntünün ardındaki desteği merak etmeniz çok normal. Yani çubukları… Bizim gizli kahramanlarımızdan çerçeveye sabitlenen aparatlarımız plastik, çubuklarımız ise hareket edebilen ( uzayıp kısalabilen) bir mekanizmadan oluşur. Nedir bu mekanizma?

Briz Perde Paket İçeriği

Çubuklu Briz Perde Nedir?

İç içe geçebilen iki borunun birbirine takılmasıyla oluşur. Çubuğumuzu uzatmak ya da kısaltmak istediğimizde bu mekanizma bize yardımcı olur. Ayrıca çok büyük gelen bir çubuğu da testere yardımıyla keserek istediğimiz boya getirebilmemiz mümkün. Çubuklar, yuvarlak ve kalın alüminyumdan üretilmiştir. Uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu çubukları, yapı dekorasyon marketlerinde, perde malzemesi satan yerlerde ve e ticaret Trendyol, Hepsiburada ve N11 mağazalarında kampanyalı uygun fiyata bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir